HACETTEPE PATENT 2017 ÖDÜL TÖRENİ

PATENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

21 Aralık 2017 tarihinde Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) tarafından düzenlenen Hacettepe Patent 2017 Ödül Töreni etkinliğinde Hacettepeliler bir araya geldi. Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Rahime Nohutçu, Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Özcan Gülsoy, Dekanlar, Enstitü Müdürleri’ nin katıldığı ve HT-TTM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı törene ilgi yoğundu. Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Özcan Gülsoy’un Hacettepe Üniversitesi’nde Sınai Mülkiyet Hakları konusundaki işleyişe yer veren konuşması ve Türk Patent ve Marka Kurumu Patent Dairesi Başkanı Sn. Salih Bektaş’ın yeni sınai mülkiyet yasası ve üniversitelerdeki uygulama şeklini anlatan “Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Hakları” konulu sunumu, katılımcıları patentin üniversitelerdeki önemini konusunda aydınlattı.

Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi Patent Ofisi bu yıl 2. si düzenlenen Uluslararası Buluş Fuarı ISIF2017’ye patentleri ile katılmış ve fuardan Hacettepe adına altın, gümüş ve bronz madalyalardan oluşan 7 ödül ile dönmüştü. HT-TTM tarafından 21 Aralık’ta düzenlenen Hacettepe Patent 2017 Ödül Töreni’nde madalyalar sahiplerini buldu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

“Tüketime Hazır Meyve ve/veya Sebzelerin Raf Ömrünün Uzatılması” konulu patenti ile Prof. Dr. Vural Gökmen ve Dr. Kübra Sultan Özdemir ALTIN MADALYA, “Biyolojik Etkili Kojik Asit Türevi Mannich Bazları” konulu patenti ile Prof. Dr. Mutlu Aytemir, Prof. Dr. Berrin Özçelik, Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan, Dr. Ecz. Gülşah Karakaya, Dr. Ecz. Fatma Sezer Şenol GÜMÜŞ MADALYA, “Bir Agrega Kalıbı” konulu patenti ile  Doç. Dr. Adil Binal, Ozan Zeynel Bilgi, Yunus Serhat Erzeybek ve Kenan Zorlu GÜMÜŞ MADALYA, “Bir Kıkırdak Dilimleyici Aparat” konulu patenti ile Dr. Onur Ergün GÜMÜŞ MADALYA, “Oksim Ester Yapısında (Arilalkil) Azol Türevi Antifungal Bileşikler” konulu patentleri ile Prof. Dr. Sevim Dalkara, Prof. Dr. Selma Saraç Tarhan, Doç. Dr. Arzu Karakurt ve Uzman Ecz. Suat Sarı BRONZ MADALYA, “Akrilamid ve Hidroksimetil Furfural İçeriği Azaltılmış, Suda Çözünür Kahve veya Kahve İkamesi ve Üretim Yöntemi” konulu patentleri ile Prof. Dr. Vural Gökmen ve Yrd. Doç. Dr. Halise Gül Akıllıoğlu BRONZ MADALYA, “Kanser Tedavisinde Kullanılmak Üzere Yağ Bazlı Nanotaşıyıcı Sistemler” konulu patenti ile Prof. Dr. Reyhan Neslihan Gürsoy ve Uzm. Ecz. Özge Çevik BRONZ MADALYA almaya hak kazandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir